DALFSEN – De lente is weer in aantocht. Het zonnetje komt weer meer tevoorschijn. De temperaturen stijgen. Tijd voor de leden van de Toerclub om de racefiets weer van stal te halen. Zaterdag 1 maart begon voor de `Toerclub Dalfsen het seizoen met racefietsen weer.
In het zomerseizoen tussen 1 maart en eind oktober is de hoofdmoot het fietsen op de racefiets, al gaat het fietsen op de Gravelbike en de Mountainbike het hele jaar door.
Traditioneel geeft het altijd weer een kick wanneer na een winterperiode van hoofdzakelijk fietsen op de Gravelbike en Mountainbike, het seizoen voor de racefiets weer begint,
Zaterdag was het weer zover en een groot aantal van meer dan 50 leden trapten deze traditie af.
Normaal is de opener van het wielerseizoen hier de Ster van Zwolle, waar we met de toerclub dan stukjes van oppakken om te fietsen, en ook de wedstrijdrenners bij de verschillende doorkomsten van dichtbij kunnen bekijken. Dit jaar is deze wielerklassieker opgeschoven.
Er waren nu een paar mooie routes uitgezet als ‘stervorm’ rondom Zwolle.
Verdeeld over diverse tempogroepen werden de routes gevolgd die door toerclubleden waren uitgezet.
Deze ‘ster’ kende verschillende afstanden zodat elke tempogroep op zijn/ haar niveau de ronde kon maken en rond half 5 weer in het clubgebouw terug was.
De routes gingen richting Berkum – over de Vechtdijk en Zwartewaterdijk naar Hasselt, vanaf hier via de andere dijk weer richting Zwolle- vervolgens richting Kampen, dan de andere zijde van de IJssel richting Wezep- Hattem- en via de IJsseldijk naar Marle-Wijhe en vervolgens Zwolle naar Wijthmen en Dalfsen. De kortste route was 86 km, de andere 96 km.
Er werd in het clubgebouw gezellig nagezeten onder het genot van een drankje en de bekende bitterballen. Een voldaan gevoel en op naar weer een mooi seizoen fietsen.




