HOONHORST – Heeft Hoonhorst een punt gewonnen of twee punten verloren? Die vraag zal in veler hoofden hebben gespeeld na de wedstrijd. Op basis van het wedstrijdbeeld had Hoonhorst de beste kansen maar was ook Nieuw Heeten met name uit dode spelsituaties tot het laatst toe gevaarlijk.
Daar waar Nieuw Heeten na een kwartier al met een numerieke minderheid had moeten staan, kan geconcludeerd worden dat Hoonhorst misschien we iets meer verdiend had, maar het moet doen met één punt. Het werd 1-1 en op voorhand zou het daar mogelijk mee tevreden zijn geweest.
De eerste helft verliep vrij vlak zonder grote kansen. Op één na, Victor Boekel werd op snelheid weggestuurd na een kwartier spelen. Hij omspeelde de doelman van Nieuw Heeten en werd bij zijn doorgang naar het doel onreglementair gestuit. Waar iedereen op en rond het veld dacht dat de leidsman een rode prent uit zijn borstvakje zou halen, toverde hij geel tevoorschijn. Verbazing alom maar de beslissing werd zoals het hoort geaccepteerd en er werd doorgespeeld. Hoonhorst probeerde voetballend de oplossingen te vinden en Nieuw Heeten gokte vaak op de lange bal. Het heeft een paar spelers in het team met een verfijnde trap, dat werd met het vorderen van de eerste helft wel duidelijk. Ook ingooien op de helft van de tegenstander worden door een centrale verdediger van Nieuw Heeten zonder schroom voor het doel gegooid om de sterke luchtmacht te bereiken. Na eerst een sterke fase van Hoonhorst had Nieuw Heeten in de laatste fase van de eerste helft een licht overwicht, maar het bleef 0-0 tot de rust.
Na de thee was het Nieuw Heeten dat al snel op voorsprong kwam en Hoonhorst liep daardoor achter de feiten aan. Balverlies in de laatste linie leidde tot een onnodige corner tegen. Gewaarschuwd voor de standaardsituaties bij Nieuw Heeten werd de strakke hoekschop feilloos binnengekopt (1-0). Hoonhorst voerde het tempo op en kreeg kansen. Tom Dijkslag miste van grote afstand op een haar na het doel. Joey Kroes legde breed op de vrij staande invaller Kristan Mulder. Zijn afdruk werd nog net geblokt door een Nieuw Heetenaar. Toch kwam loon naar werken. De sterk spelende Wouter van der Kamp stak Joey Kroes fraai weg. Hij omzeilde de buitenspelval en rondde fraai af door de doelman kansloos te laten in de één op één situatie (1-1). Hoonhorst rook de overwinning. Een fraai dalend afstandsschot van Youri van Mourik landde buiten bereik van de doelman op de deklat en Victor Boekel had in een drie tegen één overtalsituatie geen oog voor zijn medespelers en schoot recht op de doelman. Aan de andere kant bleef Nieuw Heeten dreigend lange ballen en standaardsituaties. Het doel werd ook aan die zijde niet gevonden en zo bleef het 1-1.
Volgende week speelt Hoonhorst thuis tegen het Deventer De Gazelle. Aanvang in Hoonhorst 14 uur.
Opstelling Hoonhorst: Jur Fakkert, Joshua Visscher (80. Wessel Pasman), Wouter van der Kamp, Tom Dijkslag, Youri van Mourik, Sten Klein Herenbrink, Ties Fakkert, Joey Kroes, Quinten Mus (46. Kristan Mulder), Victor Boekel


