2 Schapen dood en 1 op de vlucht door wolf - Foto: Willy
Foto: Willy

2 Schapen dood en 1 op de vlucht door wolf

DALFSEN – RECHTEREN – In Dalfsen is aan de Bosrandweg een agrariër twee drachtige schapen verloren na een vermoedelijke aanval van een wolf. Een derde schaap sloeg op de vlucht, sprong door de afrastering en verblijft sindsdien al weken in het aangrenzende bos. Het dier is nog altijd niet gevangen. Doodsbang natuurlijk voor wat het heeft meegemaakt.

Volgens eigenaar Arie Middelaar bleef een pony die in dezelfde wei stond ongedeerd, vermoedelijk omdat het dier sneller kon wegkomen. De aanval vond enkele weken geleden plaats, maar het loslopende schaap is nog steeds niet teruggekeerd. De eigenaar probeert het dier regelmatig te lokaliseren, maar het blijft schuw en houdt afstand. Af en toe wordt het gesignaleerd, onder meer in de omgeving van de Uithoek en bij Foreco. Dan worden we ook telkens wel gebeld.

In een poging het schaap te lokken is in het bos een veewagen geplaatst met lokschapen en voer. Mogelijk dat het dier wordt aangetrokken door het geluid van lammeren. Mocht het lukken dichterbij te komen, dan wordt overwogen het schaap te verdoven om het veilig naar huis te brengen. Het dier moet naar verwachting over enkele weken lammeren. Omwonenden maar ook wandelaars of fietsers wordt gevraagd uit te kijken naar het schaap en contact op te nemen met de eigenaar bij een waarneming. Dus gelukkig leeft die nog steeds.

De gebeurtenis staat niet op zichzelf. Eerder werden in Vilsteren zes schapen doodgebeten. Ook in Nunspeet zouden recent 40 schapen in één nacht zijn gedood.

De zorgen onder veehouders nemen toe. Een andere agrariër uit de regio geeft aan geen vee meer te willen houden op zijn land uit angst voor wolven. Hij overweegt over te stappen op maïsteelt of grasproductie voor hooi, om zo het risico op nieuwe aanvallen te vermijden. Hij zit niet op gedoe te wachten.

 

Foto's 3
2 Schapen dood en 1 op de vlucht door wolf - Foto: Willy
Foto: Willy
2 Schapen dood en 1 op de vlucht door wolf - Foto: Willy
Foto: Willy
Artikel delen: