Gjaltema houdt informatieavond over nieuwbouwen in gemeente Dalfsen

Gjaltema houdt informatieavond over nieuwbouwen in gemeente Dalfsen

DALFSEN – Gjaltema Verzekeringen, Hypotheken en Makelaardij verzorgt op dinsdag 14 april een informatieavond over wat er allemaal bij komt kijken als je nieuwbouwplannen hebt. Hiermee speelt Gjaltema in op de grote belangstelling die voor nieuwbouw bestaat.

Volgens directeur Jan Gjaltema komt de woningbouw in Dalfsen na een lange periode van stilstand weer op gang. “Dat verandert nu zowel de gemeente als enkele projectontwikkelaars concrete plannen hebben voor het ontwikkelen van nieuwe woningbouwlocaties. We willen belangstellenden tijdig informeren over de mogelijkheden en de stappen die ze nu al kunnen zetten.”

“Het wordt vooral bijpraten en informatie delen. Waar moet je aan denken als je je wilt inschrijven voor een kavel?”, zegt Jan Gjaltema over het doel van de avond. “We geven aan welke stappen je nu al kunt zetten als je overweegt te verhuizen naar een van de nieuwe woningen.” Deze avond gaat dus niet over het uitgeven van kavels.

Brede doelgroep

Gjaltema geeft deze avond de nodige informatie over het nieuwbouwproces. “We richten ons met deze informatieavond op een brede doelgroep”, zegt erkend hypotheekadviseur Mariëlle Heuven. “Veel jongeren, starters op de woningmarkt, staan te popelen om zelfstandig te kunnen gaan wonen. Maar ook veel senioren hebben de wens om te verhuizen, meestal naar een kleinere woning die aansluit bij hun wensen.”

Naast Gjaltema geven ook andere partners de nodige informatie. Zo verzorgt Karolien Slurink van Vechtstede Notarissen een presentatie. Ook Bouwbedrijf Bongers is aanwezig om vragen te beantwoorden over het bouwen van een woning.

Bouwprojecten in elke kern

De verwachting is dat er in de loop van dit jaar al de nodige woningen worden opgeleverd en kavels worden uitgegeven. Zo staat de eerste ronde van uitgifte van bouwkavels in Oosterdalfsen Noord al (vervroegd) gepland voor het tweede kwartaal van dit jaar. Momenteel loopt de aanbesteding voor het bouwrijp maken van grond voor in totaal 398 woningen in deze nieuwe wijk.

Daarnaast zijn er plannen op andere locaties in de gemeente. In Vosserlanden realiseert ontwikkelaar BPD zo’n honderd woningen, waarvan de verkoop in de tweede helft van dit jaar van start gaat en de bouw start dan medio 2027. In Lemelerveld wordt de nieuwe wijk Waterinkweg ontwikkeld en in Hoonhorst komt het bouwplan De Koele II van de grond. Nu verschuift het accent naar de nog te realiseren woonwijk Palthelanden.

De informatieavond van Gjaltema vindt op 14 april plaats in theater De Stoomfabriek in Dalfsen. De avond begint om 19.30 uur. Belangstellenden moeten zich wel vooraf aanmelden via de QR-code (zie advertentie) of per telefoon via 0529-488000.

Tekst: Hans Keesmaat

Karolien Slurink van Vechtstede Notarissen en makelaar Jan Gjaltema geven op dinsdag 14 april veel informatie over alles wat je moet weten als je nieuwbouwplannen hebt.

Artikel delen: